Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych w wynikach organicznych to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów marketingu internetowego. Jako że większość użytkowników sieci zaczyna swoje poszukiwania żądanego produktu lub usługi od wpisania określonego hasła w wyszukiwarkę Google, pozycja wśród uzyskanych wyników jest niesamowicie istotna. W tym celu dokonuje się analizy strony i wprowadza odpowiednie zmiany, tak aby uczynić ją lepiej widoczną w Internecie, a tym samym umożliwić skuteczniejszą promocję oferty danej firmy.

Na czym polega proces pozycjonowania?

Proces pozycjonowania, w rozumieniu prac wykonywanych bezpośrednio na stronie internetowej można podzielić na 5 podstawowych etapów, które tylko i wyłącznie połączone ze sobą w odpowiedni sposób zapewnią wysoką jakość świadczonych usług marketingowych w wynikach organicznych. W Agilito wygląda to w następujący sposób:

1. Optymalizacja sekcji HEAD

sekcja HEADPoprzez opracowanie unikalnych i odzwierciedlających ofertę znaczników sekcji HEAD jak np. meta title oraz description, pozycjonowana witryna stanie się lepiej widoczna w wyszukiwarkach. Z pewnością zabieg ten pozytywnie wpłynie na zwiększenie ruchu z tzw. "długiego ogona", czyli zapytań o konkretny produkt czy usługę. Jest to jeden z pierwszych kroków, jaki podejmujemy w procesie optymalizacji strony. Każda wartościowa dla procesu pozycjonowania podstrona jest przez nas szczegółowo analizowana.

2. SEO Copywriting

copywriterBy uczynić stronę bardziej rozpoznawalną, zawarte w niej treści muszą być ciekawe i niepowtarzalne. Dla podstron szczególnie istotnych z punktu widzenia pozycjonowania, SEO Copywriter przygotuje niezbędne teksty, które będą dobrze oceniane przez algorytm Google a także zaciekawią użytkowników. Treści znajdujące się na stronie internetowej muszą być nie tylko praktyczne dla wyszukiwania organicznego, ale również brzmieć zachęcająco dla potencjalnego klienta, odwiedzającego dany serwis.

3. Zoptymalizowany kod źródłowy

optymalizacja stronyPozycjonowanie to sposób na skuteczną rywalizację o klienta z największymi firmami na rynku. Dzięki tej usłudze, kod strony zostanie specjalnie zoptymalizowany dla robotów wyszukiwarek z uwzględnieniem najświeższych standardów Google. Zainstalujemy statystyki Google Analytics oraz podłączymy Narzędzia dla Webmasterów Google, aby mieć pełną informację o kondycji serwisu. Wybierając Agilito, oddajecie Państwo stronę pod opiekę fachowców od reklamy internetowej w wynikach organicznych.

4. Kształtowanie marki

brand buildingWysokie pozycje w wyszukiwarce Google to prestiż dla marki i budowanie wizerunku lidera na rynku. Dzięki skutecznej reklamie internetowej rośnie rozpoznawalność, widoczność i dostępność dla użytkowników Internetu. Na stronę Państwa firmy może trafiać coraz więcej internautów, którzy bazując na zaufaniu do wyszukiwarki, szukają informacji związanych z ofertą. Konsekwencją tego jest większy ruch na stronie, który z kolei ma znacznywpływ na zwiększenie zysku ze sprzedaży towarów i usług.

5. Efekty

efektyDzięki realizowanej przez nas usłudze pozycjonowania, strona WWW Państwa firmy znajdzie się w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwarki Google na wybrane zapytania, co może przyczynić się do zwiększenia liczby odwiedzin użytkowników. Po zdobyciu miejsca w top-10, pracujemy nad osiągnięciem pierwszej pozycji, jednakże z uwagi na ogromną konkurencyjność wymaga to czasu i często wymaga dodatkowej współpracy z Klientem. Zapewniamy, że naszym celem jest maksymalizacja Państwa widoczności w wynikach wyszukiwania.


Czym są organiczne wyniki wyszukiwania?

Po wpisaniu przez użytkownika danego hasła w Google, jego oczom ukazuje się lista linków, które mają odpowiadać na jego zapytanie. Na samej górze pojawiają się reklamy AdWords, które naliczają opłaty za każde kliknięcie, przenoszące internautę na daną witrynę. Pod nimi znajdują się tzw. wyniki organiczne, gdzie umieszczane są odnośniki do stron, ocenionych przez algorytm jako najbardziej adekwatne do wpisanej frazy. Za wyświetlanie się tam, Google nie pobiera żadnych opłat, wystarczy tylko mieć odpowiednio zoptymalizowaną stronę.

Pozycjonowanie wymaga czasu, lecz gdy już uda się wybić daną witrynę do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania, zapewnia to długofalową reklamę bez ograniczeń. Link do strony pojawia się na wybrane słowa kluczowe dowolną ilość razy, a co więcej, o każdej porze dnia i nocy. Zawsze więc, gdy dany konsument będzie poszukiwał produktu lub usługi, jaką oferuje Państwa firma, ujrzy w wynikach wyszukiwania Google adekwatny link i z dużym prawdopodobieństwem go otworzy. Takie wizyty na stronie bez wątpienia stwarzają szansę na zawiązanie większej ilości transakcji.

Korzyści płynące z pozycjonowania strony

Internet staje się głównym źródłem informacji każdego nowoczesnego człowieka. Nieustanny dostęp sprawia, że znacznie chętniej sięga się do wyszukiwarki niż do książki czy gazety. Ze względu na ogromny ruch i zainteresowanie, sieć staje się idealnym gruntem pod marketing.

Niestety samo założenie strony internetowej zwykle nie wystarcza. W Internecie znajduje się gros różnorodnych witryn, które codziennie prześcigają się w walce o klienta.

Klienci szukając konkretnych usług czy produktów, najczęściej pokładają zaufanie w wyszukiwarce internetowej. W Polsce (jak i wielu innych krajach Europy) prym wiedzie Google. To sprawia, że topowe pozycje na pierwszej stronie wyszukiwania to miejsca przynoszące wiele korzyści:

Dlaczego warto nam zaufać?

Jasne zasady i dodatkowe usługi w cenie

Wybierając usługę pozycjonowania w naszej agencji SEO, otrzymujesz proste zasady współpracy, pewność, że współpracujesz z doświadczonym partnerem oraz szereg dodatkowych atutów, dzieki którym wymiana informacji i cała realizacji umowy będzie przyjemnością.

Dedykowany opiekun techniczny

Pozycjoner odpowiedzialny za realizację umowy

Do każdego swojego klienta przypisujemy indywidualnego opiekuna technicznego. Jest to doświadczony pozycjoner, który dzięki doskonałej znajomości technik SEO, potrafi dokonać kompleksowej optymalizacji strony. Zawsze działa w pełni zgodnie z wytycznymi dla webmasterów, określającymi dozwolone przez Google metody pozycjonowania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ każde łamanie tych zasad może zaowocować nałożeniem kary na domenę w postaci znaczącego obniżenia jej pozycji lub nawet całkowitego wykluczenia z wyników wyszukiwania.

Opiekun techniczny przygotuje propozycje zmian na stronie, mających na celu podwyższenie oceny, jaką wystawia jej algorytm, lecz wprowadzi je dopiero po Państwa pełnej akceptacji. Bez dodatkowych opłat, utworzy także wizytówkę w Mapach Google, która ułatwia klientowi szybki kontakt z firmą oraz zlokalizowanie jej siedziby. Co więcej, pozycjoner będzie również czuwał nad poprawnym funkcjonowaniem strony i reagował na ewentualne nieprawidłowości, aby witryna była zawsze widoczna w wyszukiwarce oraz przyjazna dla konsumenta.

Dedykowany opiekun handlowy

Obsługa formalna umowy z 1 osobą

Każdy nasz klient ma również do dyspozycji dedykowanego opiekuna handlowego, który zajmuje się sprawami umowy i płatności. W elastyczny sposób dostosowuje on przygotowywaną ofertę do specyfiki branży oraz możliwości i zapotrzebowań danej firmy. Dokonuje analizy słów kluczowych, jakie wiążą się z Państwa działalnością i proponuje takie, które mogą przynieść najwięcej korzyści, a także doradza odnośnie wyboru najbardziej optymalnej w danym przypadku formy usługi. Na podstawie rozmowy z klientem i przekazanych mu informacji, dokonuje indywidualnej, bezpłatnej wyceny.

Opiekun handlowy odpowiada także na Państwa pytania odnośnie zasad pozycjonowania i korzyści z niego płynących, gdyż chcemy, aby każdy klient dokładnie wiedział, za co płaci. Wysyła również potrzebne dokumenty, takie jak umowy, aneksy czy cesje. W razie potrzeby, można go poprosić o wyjaśnienie dowolnego z zawartych w nich paragrafów. Służy też pomocą w kwestii rozszerzenia oferty o dodatkowe frazy, które mogą jeszcze bardziej zwiększyć widoczność marki w sieci.

Brak dodatkowych opłat

Płatności jasno określone w umowie

Zawsze otwarcie informujemy swoich klientów o wysokości wszystkich opłat, bez ukrywania dodatkowych kosztów. Uważamy, że pełna uczciwość i działanie na jasno określonych zasadach to podstawa udanej współpracy. Mogą Państwo zdecydować się na jeden z trzymiesięcznych pakietów SEO, które przedstawione są w naszym cenniku – poza zawartą tam kwotą, nie naliczamy żadnych innych należności. Inną opcją jest podpisanie umowy na pozycjonowanie, która zapewnia ciągłą optymalizację, a także płatność wyłącznie za konkretne efekty. Mianowicie, koszt zależy tutaj od pozycji witryny, jakie uda się nam wypracować. Jeśli strona będzie się pojawiać poza pierwszą dziesiątką wyników wyszukiwania na wybrane frazy, nie wymagamy żadnych opłat.

Poza tym, zapewniamy Państwu darmowe dodatki do usług SEO. Jednym z nich jest utworzenie wizytówki Google Moja Firma, dzięki której potencjalny klient łatwiej dotrze do punktu obsługi. Możemy również dokonać optymalizacji istniejącego wpisu, jeśli takowy już Państwo posiadają. Innym dodatkiem jest instalacja narzędzia statystycznego Google Analytics, umożliwiającego precyzyjną analizę ruchu na stronie.

Indywidualna strategia

W zależności od typu strony internetowej

Z uwagi na różnorodne potrzeby naszych klientów, przygotowaliśmy kompleksową ofertę dostosowaną do rozmaitych rodzajów stron internetowych. Zarówno proces doboru fraz kluczowych, jak i zaplanowanie prac optymalizacyjnych, będą wyglądały inaczej dla sklepu internetowego, wizytówki firmowej, czy strony przedstawiającej zakres świadczonych usług. Wszystko po to, aby zapewnić klientom możliwie jak najbardziej spersonalizowane podejście oraz możliwość ułożenia indywidualnego planu działań.

eCommerce

Sklepy internetoweCoraz więcej osób robi zakupy w sieci, a co za tym idzie, liczba sklepów internetowych nieustannie wzrasta. Należy więc podjąć odpowiednie kroki, aby klient wybrał właśnie Państwa ofertę w gąszczu innych propozycji. Dzięki naszej optymalizacji, można wyświetlać się wysoko zarówno na ogólne zapytania (np. "sklep odzieżowy online"), jak i na frazy związane z konkretnymi produktami (np. "koszulki damskie z nadrukiem"). Doradzimy Państwu w kwestii doboru najodpowiedniejszych, które mogą przyczynić się do zauważalnej poprawy wyników sprzedażowych.

Biznes lokalny

Twoje miastoW przypadku firm pozyskujących klientów przede wszystkim z danego miasta lub regionu, najlepiej sprawdzi się pozycjonowanie lokalne. Dotyczy to głównie usługodawców oraz stacjonarnych punktów sprzedaży. Mianowicie, gdy użytkownik wpisuje w wyszukiwarkę np. "gabinet kosmetyczny Warszawa" czy "sklep obuwniczy Szczecin", interesują go oferty jedynie z tego miasta. Zawężenie terenu, na który kierujemy działania marketingowe, zmniejsza konkurencyjność, więc daje większe szanse szybkiego wybicia się ponad firmy o podobnej specjalizacji.

Zagranica

ŚwiatPrzygotowaliśmy również specjalną ofertę dla Polaków rozwijających własny biznes zagranicą. Dzięki temu, że rozliczamy się w złotówkach, a nie np. w euro, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu o wiele atrakcyjniejsze ceny niż lokalne agencje marketingowe. Ponadto, wybierając polskich specjalistów, zapewniają sobie Państwo swobodę komunikacji w ojczystym języku z opiekunem handlowym oraz technicznym. Mamy doświadczenie w pozycjonowaniu firm działających np. w Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Belgii, Niemczech, Holandii, Irlandii, Hiszpanii, a nawet Australii.

Czym się kierować przy wyborze agencji SEO?

Solidna i rzetelna agencja SEO: