Pozycjonowanie lokalne

Wiemy, jak ważne jest dla niektórych przedsiębiorców pozycjonowanie lokalne. Jeśli oferują Państwo swoje usługi jedynie na wyznaczonym terenie albo prowadzą tylko sklep stacjonarny, na stronę firmową powinni trafiać głównie mieszkańcy danego miasta lub regionu. Gdy konsument poszukuje np. zabiegu kosmetycznego w Warszawie, nie interesuje go oferta salonów z Gdańska, Wrocławia czy Krakowa. Niekwestionowaną zaletą pozycjonowania lokalnego jest mniejsza konkurencyjność.

Im bardziej zawężony zasięg, tym mniej wystąpi podobnych ofert i łatwiej będzie się wybić. Zalecamy więc wybór fraz, które precyzują nie tylko rodzaj prowadzonej działalności, ale także i jej obszar. Może to być np. "stomatolog Poznań" lub "pizza Szczecin". Użytkownicy zazwyczaj wpisują geolokalizowane słowa kluczowe, aby szybko i sprawnie znaleźć dokładnie to, czego potrzebują. Zapytania są bardzo konkretne i poza wyszukiwaną frazą zawierają także adres - nazwę miasta, dzielnicy lub ulicę.

Dla kogo jest pozycjonowanie lokalne?

Badania pokazują, że aż 78% internautów wpisujących geolokalizowane frazy, korzysta z oferty jednej z firm pojawiających się w wynikach. Zwykle takiej, która wyświetla się wysoko. Zachęcamy więc do skorzystania z naszej oferty, co pozwoli Państwa stronie wybić się na tle konkurencji. Nasze skuteczne, a zarazem uczciwe metody pozycjonowania z pewnością przyczynią się do wzrostu wartościowych odwiedzin na Państwa witrynie internetowej, co ma nieoceniony wpływ na zwiększenie korzyści czerpanych z prowadzonej działalności.

Pozycjonowanie z uwzględnieniem lokalizacji sprawdzi się przede wszystkim w przypadku sklepów stacjonarnych, usługodawców działających we własnym lokum (gabinety lekarskie, fryzjerzy, kosmetyczki etc.) oraz tych, którzy dojeżdżają do klienta na niewielkim obszarze (hydraulicy, kominiarze, elektrycy etc.).

Zalety lokalnego SEO

Dlaczego warto zdominować lokalny rynek?

Korzyści płynące z local SEO to przede wszystkim mniejsze nakłady finansowe na promocję serwisu w wynikach wyszukiwania, ale co najważniejsze - o wiele krótszy czas potrzebny na osiągnięcie wyników na pierwszej stronie Google. Wynika to z faktu, iż frazy lokalne są mniej konkurencyjne, ale charakteryzują się dużo większą skutecznością w pozyskaniu klienta w stosunku do liczby odwiedzin.

Lokalne SEO to:

Różnice w wynikach wyszukiwania

Wyszukiwarka Google w zależności od rodzaju wpisanego wyrażenia kluczowego, prezentuje różne rodzaje wyników. Dla fraz tzw. geolokalizowanych, część wyników organicznych przyjmuje formę hybrydową, czyli połączenie odnośnika do strony z wizytówką w Miejscach dla Firm. W przypadku zapytań globalnych (o ile ustawienia wyszukiwania nie zostały spersonalizowane), widok hybrydowy nie występuje w większości przypadków.

SEO globalne

Fraza: "stomatolog"

Charakterystyka: W przypadku wyrażeń ogólnych, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę słowo kluczowe np. "stomatolog". Wyszukiwarka zwróci nam wyniki z wielu lokalizacji, co niekoniecznie może spełniać potrzebę potencjalnego pacjenta, który znajduje się np. w Poznaniu i planuje jak najszybszą wizytę w swoim mieście (a najlepiej w obrębie własnej dzielnicy).

SEO lokalne

Fraza: "stomatolog Poznań"

Fraza doprecyzowana: "stomatolog Poznań Wilda"

Charakterystyka: Wyrażając szczegółowe oczekiwania co do wyników wyszukiwania, Google zwróci w tym przypadku listę gabinetów, które będą znajdowały się we wskazanej lokalizacji lub bezpośrednio z nią sąsiadującą (jeżeli liczba gabinetów dentystycznych nie będzie wystarczająco liczebna).

Dzięki tak skonstruowanemu zapytaniu, potencjalny pacjent będzie mógł w bardzo szybki sposób znaleźć stronę internetową gabinetu stomatologicznego i umówić się na wizytę.