Zgłoś się po bezpłatną ofertę:

+48 790 752 541

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Coraz więcej współczesnych konsumentów dokonuje zakupów w sieci. Mogą oni bowiem w ten sposób oszczędzić czas potrzebny na dotarcie i powrót ze sklepu stacjonarnego, a także bez trudu porównać oferty produktów różnych firm. Warto zauważyć, że najczęściej przeglądają oni jedynie oferty, które ukażą się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Im wyższe pozycje zajmuje sklep internetowy w Google, tym większa jest jego widoczność w sieci, co przekłada się na wzmożony ruch potencjalnych klientów.

Aby Państwa sklep internetowy wysoko się wyświetlał, powinien zostać odpowiednio zoptymalizowany przez specjalistów SEO. Warto pozycjonować się na frazy nie tylko ogólnie związane z daną branżą, ale także określające konkretne produkty. Dzięki temu, internauta od razu otrzyma link kierujący go do poszukiwanego produktu.

Jak przebiega proces promowania sklepu w wynikach organicznych?

Podczas przygotowania oferty na pozycjonowanie sklepu online, nasi specjaliści zawsze opracowują z Klientem strategię doboru słów kluczowych, w zależności od potrzeb i potencjału, jakim dysponuje dana domena. W zależności od tych czynników, ustalana jest długofalowa strategia reklamy w wynikach organicznych, którą można podzielić na 3 podstawowe fazy.

ETAP I: Pierwsze efekty - świeży start

Jeżeli mamy do czynienia ze świeżym projektem e-commerce lub wieloletnim, ale którego właściciel nie korzystał z usług agencji SEO, proponujemy wyrażenia kluczowe doprecyzowane, które charakteryzują się wysoką skutecznością w dotarciu do zainteresowanego potencjalnego klienta. Warto w tym przypadku promować konkretne produkty, modele czy warianty oferowanych przedmiotów.

Nasza praca skupia się na optymalizacji serwisu, budowania wartości domeny z perspektywy algorytmu Google i osiągania możliwie najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania dla wybranych wyrażeń kluczowych.

ETAP II: Zrównoważony wzrost - ugruntowanie pozycji

Po wypracowaniu pewnej renomy sklepu w wynikach organicznych, warto pomyśleć nad poszerzeniem spektrum reklamy internetowej. Dobrym pomysłem jest pozycjonowanie kolejnych fraz, ale już bardziej ogólnych, jak np. kategorie czy grupy produktów. Frazy bardziej ogólne wymagają więcej nakładów czasu i pracy z naszej strony, ale po odpowiednim przygotowaniu w I etapie, efekty powinny być widoczne znacznie szybciej.

Wyrażenia bardziej ogólne powinny przełożyć się na jeszcze większe zainteresowanie ofertą sklepu internetowego przez potencjalnych klientów.

ETAP III: Prestiż

Ostatnim krokiem w dobrze opracowanej strategii reklamy internetowej w e-commerce jest walka o pozycję na pierwszej stronie wyników wyszukiwania z największymi graczami. W tym przypadku wymagana jest inwestycja w pozycjonowanie wyrażeń kluczowych o najwyższym współczynniku konkurencyjności oraz cierpliwość.

Znane marki inwestują w reklamę internetową kilka bądź kilkanaście lat, więc wyparcie ich z pierwszej dziesiątki Google to kombinacja strategii, wiedzy, doświadczenia, czasu oraz pracy nad sklepem również przez jego właściciela.

Wybór oprogramowania e-commerce ma znaczenie!

Przy tworzeniu nowego sklepu, zalecamy zastosowanie takiego systemu, który jest przyjazny pozycjonowaniu. W ten sposób można uzyskać szybsze i bardziej zadowalające rezultaty, jako że optymalizacja będzie łatwiejsza i skuteczniejsza.

Zalecamy wybór takiego oprogramowania sklepu internetowego, które pozwala np.:

 • optymalizować sekcję head (czyli metatagi),
 • edytować treść w dowolnym momencie,
 • tworzyć przyjazne linki,
 • konstruować adresy URL,
 • kreować plik "sitemap.xml".

Przed podjęciem decyzji, na jakiej platformie chcemy prowadzić sklep internetowy, należy zapoznać się z zaletami i wadami danego systemu. Dzięki temu, unikniemy rozczarowań i będziemy dokładnie wiedzieli, czego się spodziewać po określonym oprogramowaniu. Zrozumiałe jest, że każda z platform reklamuje się jako ta najlepsza, jednak jako że naszym priorytetem jest zadowolenie klientów, którzy z nami współpracują, przedstawiamy kilka obiektywnie stwierdzonych plusów i minusów najpopularniejszych systemów również pod kątem przyszłego pozycjonowania:

 1. OsCommerce
 2. Zalety: Stosując to oprogramowanie, bez problemu możemy dotrzeć do wszystkich plików systemu. Z łatwością przejrzymy także szablony sklepów. Co więcej, dzięki temu, że korzystając z licencji OsCommerce możemy dowolnie modyfikować kod strony, wprowadzanie zmian przydatnych przy pozycjonowaniu nie sprawia specjalistom SEO żadnych trudności.

  Wady: Niestety, znacząca popularność owego systemu powoduje, że nierzadko zdarzają się tam ataki wirusów.

 3. Shoper
 4. Zalety: Koszt uruchomienia sklepu na tej platformie jest bardzo przystępny, a interfejs - przejrzysty i prosty w obsłudze. Oprogramowanie to nie zawiera błędów i pozwala na modyfikację treści w panelu CMS. W sklepie na ClickShop można ustawić dowolnie wybraną sekcję head, co ma duże znaczenie w pozycjonowaniu.

  Wady: Użytkownik nie posiada pełnego dostępu do plików. Poza tym, szablony dostępne w standardzie są dość skromne.

 5. Presta Shop
 6. Zalety: Jest to bardzo rozbudowana platforma, która posiada ogromną społeczność i liczne przydatne wtyczki. Prosty panel administracyjny nie sprawi trudności nawet początkującym użytkownikom. Aby zajmować wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania Google, z pewnością przyda się system indeksacji strony, będący częścią tego oprogramowania.

  Wady: W celu naprawy błędów, występujących niekiedy w Presta Shop, administratorzy wydają wiele poprawek. Jednak trzeba dysponować odpowiednią wiedzą, aby je wdrożyć. Poza tym, niektóre przydatne funkcjonalności są dostępne jedynie za dodatkową opłatą.

 7. Pozostałe: Soteshop, Magento, VirtueMart i inne.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do nas!

Chętnie udzielimy Państwu więcej informacji na temat każdego z systemów i doradzimy, których z nich najlepiej sprawdzi się przy prowadzeniu Państwa działalności. Wyjaśnimy także, które z nich będziemy mogli najpełniej zoptymalizować i dzięki temu osiągnąć lepsze wyniki oferowanych przez nas usług SEO. Ponadto, bezpłatnie wycenimy frazy związane z Państwa firmą.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu!